Podnośnik motocyklowy - Moto Dakar

Podnośniki motocyklowe

Podnośnik motocyklowy jest niezwykle przydatnym elementem zarówno dla posiadacza motocykla, jak i w każdym warsztacie motocyklowym. Umieszczenie motocykla na odpowiedniej wysokości pozwala na nieograniczony dostęp do wszystkich części i umożliwia pracę w komfortowej pozycji.


Rodzaje podnośników motocyklowych

Posiadanie profesjonalnego podnośnika motocyklowego umożliwia także bezpieczne przechowywanie motocykla. W zależności od wielkości powierzchni można zdecydować się na odpowiedni rodzaj podnośnika motocyklowego, można wyróżnić między innymi:

 - podnośniki motocyklowe hydrauliczne, które są zaopatrzone w pedał nożny działający jak pompa powietrza, takie urządzenie jest w stanie podnieść nawet wyjątkowo duży i ciężki motocykl,

 - podnośniki motocyklowe nożycowe, mają niewielki ciężar, są kompaktowe, działają na zasadzie specjalnej dźwigni, ich użycie wymaga zaangażowania siły fizycznej,

 - podnośniki motocyklowe pneumatyczne, ich działanie polega na wykorzystaniu sprężonego powietrza, jednak aby wprowadzić je w ruch, również trzeba wygenerować dużo siły fizycznej,

 - podnośniki motocyklowe elektryczne są zasilane energią elektryczną, wykorzystywany jest mechanizm podnośnika hydraulicznego. Jest to zatem hydrauliczny podnośnik.


Jak wybrać podnośnik motocyklowy? Na co zwracać uwagę?

Czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę dokonując wyboru podnośnika, to przede wszystkim jego rozmiar, czyli wielkość platformy, na której ma się znajdować motocykl. Należy również wziąć pod uwagę udźwig określający jaki maksymalny ciężar może być podniesiony na urządzeniu. Warto także pamiętać, że im większy udźwig posiada podnośnik motocyklowy, tym wyższy jest jego ciężar. Ważna jest również wysokość jego podnoszenia, ponieważ umożliwia przyjęcie dogodnej pozycji przy pracy.


Inne ważne elementy podnośników motocyklowych

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia, niektóre bezpieczne podnośniki motocyklowe są zaopatrzone w specjalne blokady bezpieczeństwa uniemożliwiające nawet przypadkowe opadnięcie podnośnika w momencie, kiedy znajduje się na nim motocykl. Podnośnik powinien być także odpowiednio umocowany do podłoża, dlatego trzeba zwrócić uwagę czy jest zaopatrzony w system mocowania. Istotna jest także kwestia estetyczna, z tego względu kolor podnośnika motocyklowego można dopasować do konkretnej marki motocykla czy też reszty wystroju warsztatu motocyklowego.


Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać podnośnik motocyklowy do swojego warsztatu, sklep Moto Dakar służy fachowym doradztwem.

Brak dostępnych produktów

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Menu

Ta strona internetowa przechowuje dane, takie jak pliki cookie, aby umożliwić funkcjonalność witryny, w tym analitykę i personalizację. Korzystając z tej strony, automatycznie akceptujesz, że używamy plików cookie.