Podnośnik pneumatyczny poduszkowy - bałwanek

Podnośniki pneumatyczne


Czym jest podnośnik pneumatyczny?

Podnośnik pneumatyczny nazywany również bałwankiem to profesjonalne urządzenie stworzone z myślą o podnoszeniu samochodów. Taki bałwanek jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny podnośnik, ponieważ jest stabilniejszy i bezpieczniejszy w użytkowaniu. Do podnoszenia samochodów przy pomocy podnośnika pneumatycznego wykorzystywane jest powietrze z układu pneumatycznego, które wypełnia miechy, przez co pojazd jest unoszony do góry. Przy wyborze podnośnika pneumatycznego, najważniejszym parametrem jest jego udźwig, ponieważ niektóre modele podnoszą do 2 ton, a inne, bardziej profesjonalne mogą nawet unosić pojazdy ważące do 8 ton. 0


Jak zbudowany jest podnośnik bałwanek?

Podnośniki pneumatyczne poduszkowe zazwyczaj są wykonywane ze stali. Miechy, które napełniają się powietrzem i podnoszą pojazdy do góry, są natomiast wykonywane z kauczuku, czyli materiału niezwykle wytrzymałego oraz trwałego. Dzięki temu podnośniki typu bałwanek, mogą skutecznie być wykorzystywane w intensywny sposób przez długi czas. Przy podnoszeniu pojazdów bardzo ważnym elementem jest również teleskop stabilizujący, który odpowiada za stabilność podczas pracy. Podnośniki pneumatyczne wyposażone są również w zawory (najczęściej dwa), które odpowiadają za zapobieganie opadnięciu podnośnika w momencie, gdy źródło dostarczające powietrze jest odłączone. O bezpieczeństwo podczas pracy takiego podnośnika dba także specjalny krążek, który zapobiega przemieszczaniu się pojazdu, podczas podnoszenia. 


Dlaczego warto jest kupić podnośnik poduszkowy typu bałwanek?

Podnośniki pneumatyczne, to znacznie bardziej profesjonalne urządzenia służące do podnoszenia pojazdów. Czas podnoszenia jest znacznie krótszy  niż w przypadku tradycyjnych podnośników, a do tego niepotrzebna jest siła, aby unieść pojazd do góry. Wielu mechaników chwali również bałwanki za szeroki zakres możliwych do wykonania manewrów oraz szeroki zakres udźwigów. Podnośnik bałwankowy jest również bezpieczniejszy dla ludzi oraz dla pojazdów, ponieważ są wyposażone w specjalne krążki, które skutecznie chronią progi auta przed porysowaniem. Należy pamiętać jednak, że do korzystania z podnośnika pneumatycznego, trzeba posiadać instalację pneumatyczną lub kompresor. Podsumowując, można powiedzieć, że bałwanki to bardzo wygodne podnośniki, które oferują szeroki zakres pracy. 

Brak dostępnych produktów

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Menu

Ta strona internetowa przechowuje dane, takie jak pliki cookie, aby umożliwić funkcjonalność witryny, w tym analitykę i personalizację. Korzystając z tej strony, automatycznie akceptujesz, że używamy plików cookie.