Stacja Klimatyzacji Samochodowej

Stacja Klimatyzacji Samochodowej

W pełni automatyczna stacja obsługi samochodowej klimatyzacji VIAKEN X545 przeznaczona do precyzyjnego i skutecznego serwisowania klimatyzacji samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn budowlanych i rolniczych. Idealny sprzęt dla serwisów, warsztatów i stacji obsługi pojazdów. Zaawansowane filtry odkwaszająco - osuszające użyte w urządzeniu umożliwiają dokładną regenerację odzyskanego czynnika chłodniczego oraz ponowne jego użycie równocześnie z odseparowaniem zużytego oleju.

Stacja X545 jest najnowszym, ulepszonym modelem marki Viaken - następcą znanego i lubianego X540.

Stacja jest wyposażona w duże czytelne analogowe manometry wysokiego i niskiego ciśnienia, drukarka termiczna pozwoli wydrukować raport wykonanych czynności a hermetyczne zbiorniczki na olej minimalizują ryzyko dostania się do układu wilgoci. Stacja jest wyposażona w czytnik kart SD do obsługi bazy danych użytkownika a dotykowy ekran przyspiesza obsługę. W zestawie znajdują się także profesjonalne węże oraz przyłącza serwisowe HP i LP.

·         Ponadto zabiera więcej mocy silnika na tłoczenie większej ilości oleju, a co pociąga za sobą wzrost zużycia paliwa i szybsze zużycie układu. Filtry i osuszacze do stacji klimatyzacji samochodowej działają na takiej samej zasadzie, jak ich odpowiedniki umieszczane w pojazdach. Ich zadaniem jest umożliwianie nieprzerwanego przepływu czynnika chłodniczego - preparatu, który jest odpowiedzialny za obniżanie temperatury powietrza obrabianego wewnątrz zamontowanej jednostki. Sama część stacji, którą wykonuje się z aluminium, pochłania nadmiar wilgoci z oleju do sprężarki i stosowanego czynnika. Czynności w ramach konserwacji i naprawy klimatyzacji w autach są możliwe dzięki zastosowaniu Obsługa całkowicie w języku POLSKIM, urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, komunikaty wyświetlane w języku polskim prowadzą operatora "za rękę"

·         Funkcja w pełni automatycznego trybu pracy. Pełen cykl automatyczny ułatwia obsługę oraz eliminuje zagrożenie wystąpienia błędów podczas serwisowania systemów A/C

·         Baza danych systemu A/C, złącze na kartę SD do aktualizacji bazy danych

·         Duży dotykowy kolorowy wyświetlacz LCD

·         Duże i czytelne manometry HP i LP

·         Hermetyczne zbiorniczki na olej

·         Drukarka termiczna umożliwia wydruk raportu wykonanych czynność dla klienta

·         Niezawodna pompa próżniowa

·         Profesjonalny agregat firmy donper

·         Niewielkie wymiary

 

Sprawnie działający układ klimatyzacji jest niezwykle istotnym elementem samochodów zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę komfort, jaki w upalne letnie dni daje nam to doskonałe rozwiązanie. Jednak aby klimatyzacja była sprawna, nie obniżała wydajności auta i nie zagrażała zdrowiu kierowcy i pasażerów, konieczne jest przeprowadzanie regularnych serwisów. Do tego celu służą właśnie profesjonalne stacje klimatyzacji

Układ klimatyzacji jest bardzo przydatnym elementem wyposażenia auta. Trzeba o niego dbać i ponosić koszty jego eksploatacji. Freon został zastąpiony przez czynnik R134a (1,1,1,2 – tetrafluoroetan), który pojawił się już na początku lat dziewięćdziesiątych. Za pomocą nowoczesnych urządzeń cały proces przebiega szybko i bezproblemowo, a osiągnięte wyniki są niezwykle precyzyjne.

 

Jak można wywnioskować po powyższych opisach - stacja klimatyzacji to najbardziej uniwersalne urządzenie służące do obsługi systemu chłodzącego samochodu. To kompleksowe rozwiązanie, które nawet w podstawowej wersji posiada najważniejsze funkcje, niezbędne podczas serwisu – odzyskuje czynnik chłodniczy z układu, a następnie wytwarza w nim próżnię i ponownie napełnia instalację. W ofercie posiadamy również części do sprężarek klimatyzacji i akcesoria, a także potrzebne narzędzia do obsługi klimatyzacji i części serwisowe. Stacje obsługi klimatyzacji dostępne w naszej ofercie zapewniają profesjonalną obsługę w warsztatach obsługujących i konserwujących klimatyzację. Stacje do napełniania klimatyzacji Viaken po zakupie będą przez wiele lat służyć bezawaryjnie.

 

Podziel się tym postem

Uwagi (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Aby dodawać komentarze, musisz się zalogować.
Menu

Ta strona internetowa przechowuje dane, takie jak pliki cookie, aby umożliwić funkcjonalność witryny, w tym analitykę i personalizację. Korzystając z tej strony, automatycznie akceptujesz, że używamy plików cookie.