Klucze pneumatyczne w warsztacie samochodowym - co potrzebujesz wiedzieć?

Klucze pneumatyczne to uniwersalne narzędzia, które wykorzystują sprężone powietrze do generowania dużego momentu obrotowego, znacznie większego niż można osiągnąć za pomocą tradycyjnych kluczy ręcznych. Są one powszechnie używane w warsztatach samochodowych, przemyśle ciężkim i budownictwie.

 Kluczowe cechy kluczy pneumatycznych:

1. Zasilanie pneumatyczne: Klucze pneumatyczne są zasilane sprężonym powietrzem dostarczanym przez kompresor. Zasilanie pneumatyczne pozwala na długotrwałe działanie narzędzia bez ryzyka przegrzania, co jest typowe dla narzędzi elektrycznych.

2. Duży moment obrotowy: Klucze pneumatyczne są w stanie generować ogromne momenty obrotowe - często sięgające setek lub nawet tysięcy newtonometrów. To pozwala na łatwe odkręcanie nawet najbardziej zardzewiałych lub utkniętych śrub i nakrętek.

3. Kwadratowe mocowanie: Klucze pneumatyczne często posiadają standardowe kwadratowe mocowania (najczęściej 1/4", 3/8", 1/2", 3/4" lub 1"), które umożliwiają łatwą wymianę różnych końcówek i gniazd.

4. Wytrzymałość i trwałość: Klucze pneumatyczne są zazwyczaj wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak stal hartowana, które wytrzymują surowe warunki warsztatowe.

5. Regulacja momentu obrotowego: Niektóre klucze pneumatyczne oferują możliwość regulacji momentu obrotowego, co pozwala dostosować moc narzędzia do konkretnego zadania.

6. Kierunek obrotu: Klucze pneumatyczne zazwyczaj oferują możliwość zmiany kierunku obrotu, co pozwala na zarówno dokręcanie, jak i odkręcanie śrub i nakrętek.

                                              Klucz pneumatyczny 1/2″ 1500Nm

W przypadku modelu firmy Grosley mamy konkretny model do przedstawienia. Dla zainteresowanych podajemy kod towaru GR55002         

Parametry techniczne:

Czop 1/2″

Prędkość obrotowa 7500 rpm

Moment maksymalny 1.500 Nm

Moment roboczy 950 Nm

Wlot powietrza 1/4”

Wąż przyłączeniowy 3/8”

Śr. zużycie powietrza 184l/min

Waga netto 2.1kg

Długość całkowita 185mm

Ciśnienie robocze 6.3bar

Pamiętaj, że podczas używania kluczy pneumatycznych ważne jest zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, takich jak ochrona oczu i uszu, a także dbanie o prawidłowe utrzymanie narzędzia, w tym regularne smarowanie i czyszczenie.

Tagi: klucz pneumatyczny do warsztatu narzędzia do warsztatu wyposazenie warsztatow samochodowych wyposażenie warsztatów samochodowych kompleksowe wyposażenie warsztatów samochodowych

Podziel się tym postem

Uwagi (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Aby dodawać komentarze, musisz się zalogować.
Menu

Ta strona internetowa przechowuje dane, takie jak pliki cookie, aby umożliwić funkcjonalność witryny, w tym analitykę i personalizację. Korzystając z tej strony, automatycznie akceptujesz, że używamy plików cookie.